Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-17 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 70 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
05.04.2023 Detoxikácia
Zelené potraviny a päť elementov
Zelené potraviny sú zdrojom dôležitých látok pre celý organizmus na hmotnej a jemnohmotnej úrovni. Zložky Zelených potravín fungujú na princípe syner... čítať celé
30.03.2023
Qi Drink - nápoj, ktorý povzbudí a zlepší náladu, zároveň odhlieni a pomôže pri tráviacich a iných problémoch
QI drink -  nápoj zo slzovky, obilniny,  je nanajvýš vhodný na podporu sleziny. Môžete si s ním vytvoriť pravidelnú rannú chvíľku pre seba, určite vám... čítať celé
29.03.2023 Zdravie
S novým Betafitom budete mať životnú šťavu
Keby som bola cvikla, hovorili by o mne: „Tá ma ale šťavu!“ A to by sa mi páčilo. čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

24.08.2022
Zdravie

Mycopan

Prichádza neskoré leto a s ním čas, keď je zaťažené trávenie. Energia babieho leta nás motivovala k tvorbe Mycopanu, posledného prípravku z radu Mycosynergy.

Mycopan  sa týka najmä podpory sleziny-pankreasu, podľa TČM jedného z kľúčových orgánov v ľudskom tele. Je to hlavný tráviaci orgán a ak nie je v poriadku, začneme si vyčerpávať základnú esenciu v obličkách, namiesto aby sme ju obnovovali tým, čo získame z potravy.

Slezina je extrémne zraniteľná. A my sme v súčasnej dobe vystavení extrémnemu informačnému smogu, máme zaťaženú myseľ. Ak nás ešte k tomu ťažia aj starosti a do toho vstupuje nekvalitné jedlo alebo jedlo kvalitné, ale v nesprávnej dobe (jogurt a surová zelenina v zime), slezina sa oslabuje.

Potrebujeme ju teda posilniť, a to zásadným spôsobom. Gynex – pentagramový koncentrát zodpovedajúci prvku Zem, a tým aj slezine – výborne vyrovná hormonálny systém, v tom je absolútne geniálny. Vráti človeka do stredu. Na čchi sleziny je ale lepší Stimaral. Preto bude veľmi zaujímavý Mycopan v kombinácii s Gynexom, pretože poskytne ku Gynexu to, čo treba na celkovú harmonizáciu organizmu. Cieľom je posilniť slezinu, aby vyrábala čchi, krv a esenciu, aby ju neoslabovali okolité vplyvy, aby im dokázala vzdorovať.

Mycopan by mal pomáhať pri rakovine pankreasu. Toto ochorenie vzniká zo sebapotláčania – majú ho ľudia, ktorí sami seba považujú za posledných v rade, nestarajú sa o seba, myslia vždy na druhých.

A to pankreas na dlhý čas neutiahne. Jeho nádory sú zákerné tým, že veľmi dlho rastú bezpríznakovo. Od určitej chvíle však začnú metastázovať – typicky do pečene. V Mycopane by toto mala spomaliť huba plamienka – Enoki. Dávame tým pacientovi čas, nič iné mu dať nemôžeme. Len čas a silu, ktorú potrebuje, aby urobil nejakú zmenu vo svojom živote správnym smerom. A vdaka tomu sa z toho môže dostať. NIČ NIE JE NIKDY STRATENÉ! VŽDY JE ŠANCA!

Na čo teda môžeme použiť Mycopan? Kedykoľvek pri ťažkostiach s pankreasom, s výnimkou akútnej pankreatitídy (zápalu), ktorá je veľmi bolestivým akútnym stavom. Taký pacient patrí do nemocnice. Pomôže pri spomínaných nádoroch pankreasu, na chronicky zlé trávenie, žalúdočné ťažkosti vrátane rakoviny žalúdka a pažeráka. Jeho dlhodobé užívanie by malo pomôcť pri potravinových alergiách.

ZLOŽENIE:

Pri tvorbe Mycopanu sa ukázal jeden problém. Huby vo všeobecnosti totiž slezinu-pankreas oslabujú. Preto bolo treba starostlivo voliť tie, ktoré ju podporujú (sú také), a potom ich doplniť bylinami.

Huby

Šampiňón brazílsky: Povaha šampiňónu je teplá, chuť sladká a pálčivá. Tá pálčivosť je pre slezinu-pankreas na jednej strane zaťažujúca, na druhej strane dôležitá, pretože „rozohráva“, dostáva veci na povrch. A to u pankreatikov potrebujeme pretože slezina-pankreas sa veľmi ľahko zahltí vlhkosťou a hlienom.

Šampiňón dopĺňa čchi, posilňuje slezinu-pankreas a žalúdok, rozpúšťa hlieny (hlien je hlavnou škodlivinou, ktorá súvisí so slezinou-pankreasom, keď nefunguje dobre, hlieny priamo vytvára). Na druhej strane ale táto huba zvlhčuje suchosť (nevytvorí sa priveľké presušenie). Má detoxikačný účinok (spriechodňuje), zastavuje hnačky, zvracanie, vypudzuje parazity, uvoľňuje kŕče a zastavuje bolesť. Tradične sa šampiňón brazílsky užíva na očistenie od toxínov a parazitov, pri hnačkách a žalúdočných ťažkostiach, má silný protialergický účinok (takže vyrovnáva zvýšenú imunitu), posilňuje človeka.

Znižuje cholesterol, tlak (ten, ktorý je zvýšený kompenzačne, keď je málo energie) a cukor v krvi. Obsahuje interferóny, ktoré zastavujú zápalové procesy. Šampiňón dalej oslabuje niektoré druhy baktérií, funguje pri HIV. Pomáha pri hepatitíde B a C.

Podporuje liečbu nádorov žalúdka, pľúc, prsníka, prostaty, pečene, vaječníkov a melanómu.

Plamienka zimná (Enoki): Hubu plamienku už poznáme z produktu Mycopulm, môžeme si ju teda pripomenúť. Posilňuje imunitu, upravuje zvýšený krvný tlak, znižuje cholesterol a podporuje funkciu tráviacich orgánov, zmierňuje okamžitý nástup alergie. Dokáže aj dlho zabraňovať vzniku metastáz.

Ryšavec šikmý (Čaga): Táto huba dokáže veľmi silno „makať“ na protinádorovom pôsobení. Ryšavec špecificky pôsobí na nádory tráviaceho ústrojenstva. Podporuje tvorbu enzýmov v tráviacom trakte – dokážu nielen spracovávať potravu, ale udržiavať ho celý v poriadku, ich činnosť je pre zažívanie veľmi dôležitá.

Ryšavec podporuje prácu mozgu, zvyšuje obranyschopnosť, má protizápalové účinky. Dobre zaberá na bohato prekrvené nádory, čo sú nádory tráviaceho traktu. Ale pomôže aj pri zápalových stavoch tráviaceho systému (gastritídy, žalúdočné vredy, vredy dvanástnika). Podporuje liečbu ulceróznej kolitídy a Crohnovej choroby. Tu odbočím: Prečo v tomto prípade hovoríme „NIE“ Mycopulmu a prečo „ÁNO“ Mycopanu? Pretože čínska medicína nevidí tieto ťažkosti primárne v črevách. Vníma ich ako problém sleziny-pankreasu, ktorý sa prejavuje v črevách ako hnačky (hnačky s hlienom a krvou). Vo všeobecnosti by som sa do liečby veľmi vážnych prípadov zápalových ochorení čriev veľmi nevkladala – západná medicína ju zvláda veľmi dobre. Ale u pacientov, ktorí sú skôr v chronickom stave, by som sa toho nebála, odporúčam nízke dávky Mycopanu – hoci len 1 kapsulu denne. Pozvoľna, postupne.

Ryšavec znižuje krvný tlak, hladinu cukru, užíva sa pri lupienke, ekzéme a pomáha pri paradentóze. Paradentóza je aj záležitosťou sleziny (horúčosť v žalúdku a oslabenie sleziny).

Byliny

Annona muricata: Anonu sme pridali do Mycopanu z toho dôvodu, že je známy jej mimoriadny efekt na bolesti a celkovo problémy pri nádoroch pankreasu. A pretože predpokladáme, že práve v týchto prípadoch bude užívanie Mycopanu veľmi časté, zapracovali sme bylinu do prípravku.

Palina pravá: Bylina pravdy, ktorá nám nedovolí klamať si. Práve to je dôležité pre týchto ľudí - aby už konečne videli, že majú na svete nejakú úlohu, a pri jej plnení sa treba starať o seba.

Palina sa využíva pri ťažkostiach s trávením, je to drenážna bylina. Veľmi silno spriechodňuje. Má horkú chuť (tá patrí srdcu) a uvoľňuje všetky kŕče – kŕče v tráviacom trakte pochádzajú v absolútnej väčšine zo stresu.

Pôsobí pri chrípke a nachladnutí – má schopnosť odstrániť vonkajšiu škodlivinu chladu, teda zahrieva.

Fenikel obyčajný: Plod fenikla posilňuje čchi tráviaceho traktu, odstraňuje hlieny tým, že posilňuje slezinu. Celkovo tlmí zápaly, pôsobí proti kŕčom.

KOMBINÁCIA S PRÍPRAVKAMI ENERGY

Mycopan môžeme veľmi dobre kombinovať prakticky so všetkými prípravkami.

» Najviac budeme asi využívať pentagramové koncentráty, najmä Gynex, aby sme podporili jeho pôsobenie na slezinu pankreas. Posilníme tak tráviaci proces, upokojíme prípadné zápaly v oblasti tráviacich ciest.

» Ďalšie výhodné spolupôsobenie Mycopanu bude so Stimaralom, pretože sa posilní jeho funkcia energetickej podpory trávenia o podporu hmotnú, ide teda o priame ovplyvnenie žalúdka a pankreasu.

» Ak mykoprodukt skombinujeme s Renolom, budeme posilňovať jang obličiek, a tým všetky procesy v tele, a súčasne pankreas, ktorý jang obličiek potrebuje ako zahrievaciu energiu pre svoju prácu. Napríklad pri liečbe nádorových ochorení treba podporovať obidva orgány – teda obličky aj pankreas.

» Veľmi vhodná je kombinácia s Regalenom, ktorý narovnáva vzťah medzi pečeňou a slezinou-pankreasom, teda obnovuje správnu kontrolu pankreasu zo strany pečene. Ak ho totiž pečeň namiesto kontroly utláča, nastávajú mnohé poruchy.

Či už ide o tráviace ťažkosti, ako nadúvanie, hnačky po jedle alebo o emocionálne problémy, napríklad kolotoč myšlienok zakončený hnevom.

Príklady terapie:

» Pri zápale pažeráka použijeme Mycopan a Drags Imun, ktorý podporí protizápalovú funkciu prípravku.

» Pri nádorových ochoreniach pankreasu a žalúdka postupujeme prísne individuálne, podľa príznakov (eventuálne podľa nameraných hodnôt). Ak napríklad dominuje únava, podáme Mycopan so Stimaralom, ak ide o nadúvanie, tak nasadíme Mycopan a Renol, keď pôjde skôr o pocit, že jedlo nepostupuje, skombinujeme mykoprodukt s Regalenom. Kedykoľvek môžeme pridať aj našu Annonu muricata forte, na zosilnenie proti bolestivého a celkovo povzbudzujúceho účinku.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Štítky
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Kde nás nájdete

Energy Košice

Komenského 3

Košice, 04001

Map
Kontakty
Energy Košice
Barbora Bittó Tauberová
Barbora Bittó Tauberová
(Po-Pia, 8-17 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk