Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-17 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 70 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
24.01.2023 Detoxikácia
Steatóza poškodzuje pečeň
Steatóza alebo stukovatenie pečene je v posledných rokoch čoraz častejšie sa vyskytujúci zdravotný problém. Súvisí najmä s narastajúcou obezitou, nezd... čítať celé
Aromaterapeutické esencie - päť darov na každý deň
Príroda pre nás, znamená prakticky všetko. Bez nej by sme nemohli žiť. Ponúka nám bylinky aj plody, ale môžeme sa nechať rozmaznávať jej esenciami, kt... čítať celé
24.08.2022 Zdravie
Mycopan
Mycopan sa týka najmä podpory sleziny-pankreasu, podľa TČM jedného z kľúčových orgánov v ľudskom tele. Je to hlavný tráviaci orgán a ak nie je v poria... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Zdravie
 4. MycoHepar posilní žlčník i pečeň
30.03.2022
Zdravie

MycoHepar posilní žlčník i pečeň

Nové prípravky z radu Mycosynergy sa u našich zákazníkov veľmi rýchlo udomácňujú. Dnes vám predstavíme ďalší z nich, ktorý dostal názov Mycohepar. V rámci pentagramu zodpovedá prvku Drevo, jeho účinok je teda zameraný na pečeň, žlčník a tkanivá a orgány, ktoré s nimi podľa TČM súvisia, napríklad šľachy a väzy.

Hlavné účinky a indikácie

Mycohepar je prípravok z nového Pentagramu mykotických prípravkov a súvisí s jarou. Je zameraný na systém pečene a žlčníka. Pri jeho zostavovaní nám išlo o to, aby sme posilnili krv pečene a jej spriechodňovaciu funkciu. Regalen, ktorý sa používa na harmonizáciu okruhu pečene, totiž vynikajúcim spôsobom spriechodňuje, ale nevie veľmi doplniť krv. Takmer vôbec. Keď ho skombinujeme so Stimaralom, Macou a ďalšími prípravkami, ktoré posilňujú krv (napr. Goji), tak sme schopní krv pečene nejakým spôsobom ovplyvniť, ale nie je to dostatočné.
Potrebujeme ešte niečo. A to spĺňa nový prípravok Mycohepar. Krv pečene je nesmierne dôležitá. Potrebujú ju napríklad ženy na menštruáciu. Je zásadná aj na ukotvenie éterickej duše Hun. Táto éterická duša Hun sa musí neustále tzv. kúpať v krvi. Napríklad stavy depersonalizácie, odhmotnenia, to, že človek sa zahľadí a je mimo, to, že idete do Olomouca a prebudíte sa v Liberci, alebo že keď zaspávate, máte pocit, že umierate alebo odlietate niekam von z tela. To všetko sú príznaky oslabenia éterickej duše Hun. A podľa TČM sa v takom prípade musí posilniť krv pečene.

Ďalšia vec: u nádorových ochorení existujú v TČM dve hypotézy, prečo nádory vznikajú. Jedna tvrdí, že najdôležitejšie je, že v tele je málo čchi. Dôvodom je ťažké a dlhodobé oslabenie čchi. Preto nastáva stagnácia – nie je nič, čo by s vecami hýbalo. Druhá hypotéza vychádza z názoru, že toto oslabenie nie je primárne, ale že pečeň nie je priechodná - a to je dôvod stagnácie. Tieto dva smery sa v TČM pri liečbe nádorov kombinujú. A obidva problémy by mal pokrývať nový rad prípravkov Mycosynergy, do ktorého patrí aj Mycohepar.

Aké sú teda hlavné účinky Mycoheparu? Doplnenie čchi pečene, doplnenie jinu a krvi pečene, odstránenie veterného chladu, posilnenie metabolických funkcií pečene, posilnenie spriechodňovacej funkcie pečene. Získavame tak veľmi zaujímavý doplnok k Regalenu

MycoHepar a jeho účinné ingrediencie

Koralovec ježovitý: Táto huba má povahu vyrovnanú, chuť sladkú, mdlú (slezinovú), tropizmus k dráhe pečene a sleziny. Akonáhle je niekde napísané, že niečo pomáha pri trávení, sú dve možnosti: buď tá látka dopĺňa čchi žalúdka, alebo spriechodňuje. Koralovec dokáže oboje. Dopĺňa aj slezinu, zvyšuje celkovú čchi, upokojuje. Spriechodňovanie znamená, že sa vytvára priestor pre pohyb čchi aj krvi. Pod upokojením rozumieme upokojenie žalúdka a obnovenie tráviacich funkcií, ktoré je súčasne podmienkou pre upokojenie psychiky. Upokojiť sa môžeme iba vtedy, ak informáciu prijmeme, spracujeme a vypustíme. Vo chvíli, keď zostáva v nás, vytvára nervozitu. Mimochodom, na toto je veľmi skvelé pôsobenie Regalenu (na psychickú stránku spriechodňovacieho problému) – tu je absolútne suverénny, a preto výhodnejší, lebo kombinácia oboch prípravkov je dobrá. Huba sa používa na zažívacie problémy vrátane infekcie spôsobenej Helicobacter pylori. Regalen výborne pôsobí aj na zažívacie problémy, ale zrovna u Helicobactera to nie je (aspoň z mojej praxe) úplne ideálne. Takže aj v prípade tejto indikácie bude dobrá kombinácia oboch prípravkov. Koralovec priaznivo podporuje imunitu organizmu, aby zničila nádorové ochorenia, a obmedzuje vznik metastáz. Veľmi dobre podporuje liečbu rakoviny pečene a žlčníka, pričom rakovina žlčníka patrí medzi tie obtiažnejšie liečiteľné. Ďalej pomáha pri rakovine pažeráka, hrubého čreva a krčka maternice. Znižuje hladinu cukru v krvi, zmierňuje nervové ťažkosti a dokonca uľavuje pri Alzheimerovej chorobe. Pacienti trpiaci týmto typom demencie majú obrovské úzkosti a strach, sú veľmi nervózni. Povedala by som, že práve túto záležitosť môže koralovec ovplyvniť. Posilňuje aj imunitný systém, pomáha pri vyčerpaní.

Hliva ustricová: Hlív je množstvo, hliva ustricová má však špecifický účinok na pečeň. Povahu má mierne teplú, chuť sladkú, tropizmus k pečeni, žalúdku a slezine. Zmierňuje kŕče a posilňuje slezinu. Je to zázrak, keď huba, ktorá je zo svojej podstaty ťažko stráviteľná, posilňuje slezinu. Odstraňuje nadmerné vlhko a dopĺňa čchi. Je to jedna z húb, ktorá ničí parazity. Eliminuje veterný chlad (keď na človeka nafúka chladný vietor, čo sa najčastejšie prejaví na dráhe žlčníka, pečene a v oblasti šije – jeden z najtypickejších prejavov je akútna blokáda krčnej chrbtice).
Hliva má výrazné protinádorové účinky. Znižuje cholesterol, užíva sa preventívne proti chorobám súvisiacim so sklerózou (vzniknutou tvorbou artériosklerotických plakov = zúženie ciev) – napr. infarkt myokardu, cievna mozgová príhoda, a pod. Má aj protizápalové pôsobenie. Pomáha pri fyzickom a duševnom prepracovaní a pri dermatóze – tzn. pri akýchkoľvek kožných prejavoch. A my vieme, že kožné prejavy sú otázkou nie úplne dobrej detoxikačnej funkcie pečene. Pomáha pri stuhnutí končatín (ďalší prejav veterného chladu).

Púpava lekárska: Púpava je svojím koreňom schopná prerásť cez úplne všetko. Neuveriteľná sila. Spriechodňovací efekt tejto byliny je teda absolútne mimoriadny. Pôsobí na pečeň, žlčník. V tradičných receptúrach sa koreň púpavy používa netradičným spôsobom: maceruje sa. Teda nevarí, ale iba sa zaleje horúcou vodou a nechá lúhovať do rána. Výluh sa používa podľa určitej schémy a dokáže rozpustiť žlčníkové kamene.

Valeriána lekárska: Je to bylina, ktorá posilňuje krv srdca, upokojuje. Valeriána macerovaná v alkohole sa používala (v stredoveku) ako sedatívum pre pacientov pri chirurgických zákrokoch. Utišuje kŕče a upokojuje ducha Shen. Duch Shen sídli v srdci, je to „JA“ – to, čo nás robí bdelými a bystrými, vďaka nemu sme schopní prijímať informácie a fungovať v každej situácii.
Povaha valeriány je ochladzujúca, chuť sladká a horká. Bylina má jednu úžasnú vlastnosť: nezahrieva. V tomto je valeriána jedinečná. Väčšina bylín posilňujúcich krv totiž súčasne zahrieva

Kombinácie s ďalšími prípravkami

Kombinácie prípravkov Energy s Mycoheparom budú zaujímavé. Ako veľmi prínosnú vidím kombináciu so Stimaralom, ktorý posilní vzťahy medzi pečeňou a slezinou - pankreasom. Mycohepar prinesie silu na regeneráciu pečene na orgánovej úrovni.

Dôležitá bude aj kombinácia s Renolom. Ako iste viete, bylinné koncentráty Regalen a Renol sa nepodávajú zároveň. A často treba posilňovať obidva orgány – teda pečeň aj obličky – súčasne. Tento problém bude vďaka možnosti užívania Mycoheparu a Renolu vyriešený. Naopak ho rieši Mycoren s Regalenom. Naskytá sa otázka, kedy ktorú kombináciu použiť? Vždy treba určiť, ktorý orgán má viac porušenú hmotu. Vtedy nájdeme zhoršenie v laboratórnych parametroch, alebo nejaký problém na CT či v nálezoch iných zobrazovacích metód.

Ako príklad použitia Mycoheparu môžeme uviesť napríklad stavy po žltačke. Použijeme najprv hubový prípravok, pretože nespôsobuje reverznú reakciu, môžeme ho kombinovať napríklad s Drags Imunom. Až potom dáme Regalen.

Ďalším príkladom môže byť začínajúca cirhóza, ktorá sa prejavuje veľkým úbytkom síl. Tu nasadíme Mycohepar a Renol – ten posilní obličky, čím sa únava zmierni. 

Použitie MycoHeparu

 • Žlčníkové ťažkosti – zápaly, kamene
 • Stavy po žltačke
 • Cirhóza pečene a ďalšie ochorenia pečene
 • Nádorové ochorenia pečene, žlčníka, maternice vrátane krčka (zhubné a nezhubné)
 • Tráviace problémy, infekcia Helicobacter pylori
 • Kŕče v bruchu
 • Menštruačné poruchy – slabá alebo chýbajúca menštruácia
 • Kožné problémy – akné, ekzémy (v kombinácii s prípravkami Pentagramu)
 • Upokojenie – pri tendencii k výbuchom hnevu, pri „vidinách“ a „počutí hlasov“
 • Únava, vyčerpanie
 • Opakované zápaly šliach
 • Stavy po úrazoch s pretrhnutím šliach, väzov

Poznámka: Bolesti brucha musí vždy najprv vyšetriť lekár!

Autorka: MUDr. ALEXANDRA VOSÁTKOVÁ

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Kde nás nájdete

Energy Košice

Komenského 3

Košice, 04001

Map
Kontakty
Energy Košice
Barbora Bittó Tauberová
Barbora Bittó Tauberová
(Po-Pia, 8-17 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk